Program 2010

Banner

AKK Nyhetsmail







Samarbeidspartnere

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Vil du bli kursholder? Skriv ut E-post
tirsdag 04. mai 2010 08:59

Instruktor_1Arendal Kajakklubb trenger flere kursholdere og søker derfor etter deg som har en liten instruktørspire i magen! Nødvendig(e) våttkort sponser AKK, mot at du gir litt tilbake til våre medlemmer og bidrar til trygg og positiv padling i mange år fremover.

 

I dag har Arendal Kajakklubb fire aktivitetsledere som av Padleforbundet er godkjente kursholdere for introduksjons- og grunnkurs. I fjor holdt vi 15 introduksjonskurs for nye (og noen gamle) medlemmer, i tillegg til grunnkurs på Padlesamlingen i mai.

 

Alle nye medlemmer som ikke har Våttkort fra før må ta dette for å bli fullverdige medlemmer i AKK.  I fjor vokste klubben med over 100 medlemmer, og samtlige har vi loset gjennom en trygg start i kajakksporten.

 

Vi forventer stor kursvirksomhet også i år, og nå søker vi flere bidragsytere på instruktørsiden. På den måten håper vi å sikre også fremtiden med sikker padling i AKK.

 

For å bli kursholder i AKK må du minimum ha bestått Padleforbundets aktivitetslederkurs.Og det kreves at du i forkant av dette har tatt teknikkurs. Begge kursene foregår over 16 timer hver. Les mer om våttkortstigen her.

 

Padlesamlingen på Merdø siste helga i mai holdes disse kursene, og er en gyllen anledning til å sikre seg dette! AKK sponser kurs(ene) for deg, mot at du holder introduksjons- og/eller grunnkurs i klubben de påfølgende to årene, og minimum 2 kurs per år. Rundt om i landet arrangeres flere av disse kursene, også her med mye sosialt gilt, så det er bare å signe seg opp på det som skulle passe.

Instruktor_2Instruktor_3 

Å være kursholder gir en god opplevelse, da deltakerne på grunnkursnivå ofte er nyfikne, spente og kanskje litt skjelve i kroppen. Men mestringsfølelsen og gleden dette gir hver enkelt etter noen minutter i kajakken er en fryd å oppleve hver gang. Og ikke minst vokser man selv med denne oppgaven!

 

Er du interessert eller bare ønsker å vite litt mer, ta kontakt med undertegnede.

 

Hjertelig hilsen Julie, leder og kursansvarlig

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere JavaScript for å kunne se adressen eller 918 12 259

Sist oppdatert mandag 10. mai 2010 08:20
 
Norwegian English French German Portuguese Spanish

DNT Fjellsport

Grasrotandelen

Banner

Forum innlegg

Distansemerke
frost 4.9.10 14:36
Nye våtdrakter til salgs Maui Magic str s,m,l, små
jan 4.9.10 9:23
Har du bilder???
Julie 22.8.10 20:13
Sv:Kajakktilbud AKR!
julie 19.8.10 12:53
Sv:Padlekamerater ønskes!
Catharina 5.7.10 11:50

Faste tider

Onsdagsturer

Vi starter 28. April

Kl. 18.00

Se her for mer informasjon.

 
Treningsgruppa

Onsdag kl.18.00

Les mer…
 
Svømming på Stinta

Fredag kl. 20.00

Les mer…
 
Sirkeltrening

Slutt for i år.

Les mer…