| 12-13.05.2010 : Onsdagstur til Ogge med overnatting |
|
|
| tirsdag 11. mai 2010 20:44 | |||
|
Overnattingstur blir dagstur på torsdag (13.05). Vi møter på klubben kl 9 og reiser så fort vi har stablet opp kajakken på hengeren. Ingen påmelding. Alle tar med den mat de trenger selv - vi tar med grill. Turen passer for alle - bli med da vel?
Onsdag 12.05 blir det vanlig onsdagstur fra klubben kl 18.
Opprinnelig turtekst.
Årets andre tur er lagt opp som en overnattingstur. Vi møtes kl 17.00 på klubben, og reiser samlet til Oggevatn i Birkenes. Vi finner en passende plass hvor vi parkerer og setter ut kajakkene. Vi padler så en liten tur før vi padler mot øya hvor vi skal overnatte (Merket 2 i Lars Verkets Padleguide). Øya er tilrettelagt for overnatting i telt og har toaletter.
Vi tar med klubb lavvoe(en) og grill. Alle tar med den mat de trenger. Ta gjerne med fiskehell og -stang, her skal det være liv i vannet! Om noen skal fiske stopper vi på Statoil i Birkeland og kjøper fiskekort.
På torsdag padler vi en tur rundt vannet mange øyer. Regner vi er tilbake mellom 17-18.
Turen passer for alle og det er lov til å bruke Coastline om noen ønsker det. Men det er fremdeles kaldt i vannet så husk varme klær.
Det er meldt kjempefint vær - følg med på Yr.no
Lars Verket har vært å padlet på Ogge og i 2005 skrev han denne artikkelen. Padleguide Ogge.
Påmelding innen tirsdagskveld til Tom Jacobsen Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere JavaScript for å kunne se adressen eller 488 988 51
|
|||
| Sist oppdatert tirsdag 11. mai 2010 20:51 |
DNT Fjellsport
Grasrotandelen
Forum innlegg
| Distansemerke frost 4.9.10 14:36 |
| Nye våtdrakter til salgs Maui Magic str s,m,l, små jan 4.9.10 9:23 |
| Har du bilder??? Julie 22.8.10 20:13 |
| Sv:Kajakktilbud AKR! julie 19.8.10 12:53 |
| Sv:Padlekamerater ønskes! Catharina 5.7.10 11:50 |

-150.jpg)









